perani
04 خرداد 1402 - 16:24

کوهدشت نیازمند چندین زائرسرا و مرکز فرهنگی قرآنی است

امام جمعه کوهدشت گفت: این شهرستان در مسیر تردد زائران اربعین قرار داشته، اما فاقد زائرسرا است و انتظار می‌رود حداقل ۲ زائرسرا در کوهدشت ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی عصر امروز در همایش فعالان قرآنی این شهرستان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال برگزاری است، اظهار کرد: این شهرستان علی‌رغم ظرفیت‌های بسیار به دلایل مختلف کم‌برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: کوهدشت دارای مردمی فرهنگ دوست با قدمت فرهنگی بسیار است، امید می‌رود سفر امروز منشاء خیر و برکتی در جهت تقویت مراکز قرآنی و فرهنگی باشد.

امام جمعه کوهدشت با بیان اینکه در گذشته بیش از ۵۰ موسسه قرآنی در این شهرستان فعال بود، افزود:  بیشتر آن‌ها به دلیل کمبود بودجه تعطیل شدند.

طهماسبی بیان داشت: با وجود دوستداران مطالعه و کتابخوان در شهرستان اما مراکز مطالعه و کتابخانه در این شهرستان اندک است و شهروندان کوهدشتی خواستار ایجاد چند مرکز فرهنگی در این زمینه هستند.

وی با بیان اینکه کوهدشت در مسیر تردد زائران اربعین قرار دارد، افزود: با این وجود اما این شهرستان فاقد زائرسرا است و انتظار می‌رود حداقل ۲ زائرسرا در کوهدشت ایجاد شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238100